|
СТАТУТ
Міжрегіональний Союз
"Військо Вірних Казаків Чорноморських"
ЗМІСТ
1. Загальні положення....................................З
2. Мета та завдання Організації…………….……………….4
3. Напрямки та форми діяльності Організації .......5
4. Членство у Організації, права та обов'язки членів Організації ..6
5. Структура та органи управління.....................7
6. Кошти та майно Організації .........................10
7. Припинення діяльності Організації ................11
8. Здійснення господарської та іншої комерційної діяльності ..11
9. Внесення змін та доповнень до Статуту.......................….11
І. Загальні положення
1.1. Міжрегіональний Союз "Військо Вірних Казаків Чорноморських" (далі - Організація), є спадкоємцем і продовжувачем ідейних, духовних і моральних засад казаків, їх духовних, культурних, організаційних, військово-патріотичних і господарських традицій.
1.2. Організація заснована, та здійснює свою діяльність відповідно до Закону України «Про об’єднання громадян», та застосовує у своїй діяльності вимоги Закону України від 4 січня 1995 року №14/95 «Про відродження історико-культурних та господарських традицій Українського козацтва», Указу Президента України від 15 листопада 2001 року №1092/2001 Про національну програму відродження та розвитку Українського козацтва на 2002-2005 роки, Конституції України та цього Статуту.
1.3. Військо Вірних Казаків Чорноморських це організація, об’єднання казаків, на структурні організації якого поширюється дія законів України, постанов і розпоряджень, а також Загальна Декларація прав людини і міжнародні правові норми.
Повне найменування Організації:
- українською мовою: Громадська Організація Міжрегіональний Союз "Військо Вірних Казаків Чорноморських";
- російською мовою: Общественная Организация Межрегиональный Союз "Войско Верных Казаков Черноморских".
Скорочене найменування Організації:
ГО МС ВВКЧ.
1.4. Організація набуває право юридичної особи з моменту державної реєстрації, має організаційну єдність, рахунки в установах банку, відокремлене майно, яке належить організації на правах власності. У громадському обігу виступах від свого імені, має самостійну майнову відповідальність, виступах позивачем та відповідачем у судах, а також в інших органах по розгляданню суперечок, користується іншими правами юридичної особи.
1.5. Статут організації є єдиним і загальнообов’язковим для всіх його структурних підрозділів, казацьких товариств, організацій і громад. Організація має свою атрибутику та символіку: прапори, бунчук, клейноди, емблеми, а також членський квиток єдиного зразка, єдині казацькі військові звання, нагрудний знак, казацькі відзнаки та нагороди.
1.6. Діловодство в Організації ведеться відповідно до законодавства України. Організація є юридичною особою, має самостійний баланс, рахунки в установах банків, печатку зі своїм найменуванням, штампи, бланки. Організація має власний логотип -"бренд".
1.7. Організація свою діяльність поширює на території України.
1.8. Організація взаємодіє з іншими казацькими організаціями, та казацькими громадами всього світу. Союз створюється і діє на основі добровільності, рівноправності всіх членів (фізичних та юридичніх особ), самоврядування, законності та гласності, колегіальності у прийняті рішень та безумовного виконання рішень окремими її членами.
1.9. Організація виступає за співпрацю з канонічною Православною Церквою Московського Патріархату.
Місцезнаходження Організації:
Україна, м. _____________ , вул. ____________________, _____.
ІІ. Мета діяльності, основні завдання Організації
2.1. Основна мета діяльності Організації - об'єднання громадян для задоволення та захисту своїх законних, соціальних, економічних, творчих, територіально-вікових, духовних, патріотичних, націона¬льно-культурних та інших спільних інтересів; відродження та розвиток казацької справи.
Метою діяльності Організації є сприяння відродженню святих почуттів російськомовного населення історичного регіону - Новоросії на основі християнської моральності і етіки, православного світогляду і триєдиного слов'янського існування. Сприяння розбудов держави з казацькою моделлю соборності, що гармонійно поєднує вільності і свободи людини з дисципліною й порядком.
2.2. Основними завданнями організації є:
• Захист казачих духовних досягнень народів України, їх національних звичаїв, ідеологій, традицій;
• Сприяння підготовці молоді до військової служби, військовому вишколу казаків, сприяння розбудов Збройних Сил України, прикордонних військ, митної служби, та підрозділів МНС, сприяння комплектуванню окремих казацьких військових формувань призовниками Організації;
• Створення громадських формувань казацтва для сприяння в охороні державного кордону, допомоги у ліквідації наслідків стихійного лиха, охороні громадського порядку, державній лісовій охороні, рибінспекції, профілактиці правопорушень тощо;
• Збереження культурного обміну, тісного співробітництва з казацькими громадами в діаспорі;
• Відродження та розвиток казацьких життєвих принципів, форм землеробства й господарювання;
• Сприяння відбудов, історичних казацьких церков та монастирів, перезахоронення казацьких та солдатських могил, створення нових пам’яток культури в пам'ять про казацьке лицарство;
• Участь у проведенні заходів щодо охорони та захисту довкілля, становленні ефективних енергоресурсних зберігаючи і екологічно чистих форм землекористування та промислового виробництва, розбудові „технопарків”;
• Розроблення, фінансування, реалізація та координація з органами влади, управління й державними установами проектів і програм, що відповідають інтересам казацтва, його членів і засновників господарства, товариств, підприємств тощо;
• Сприяння розвитку військово-прикладних і технічних видів спорту та туризму;
• Духовне, моральне, матеріальне, соціальне та правове забезпечення членів організації.
ІІІ. Напрямки та форми діяльності Організації
3.1. Напрямки діяльності Організації:
• Духовно-ідеологічний: комплекс заходів, направлених на відродження й піднесення національного духу, величі нації в минулому. Фізичне й духовне оздоровлення нації через пропаганду казацького способу мислення та життя, системи вдосконалення козака;
• Економічний: комплекс заходів, спрямованих на відродження економіки України через розвиток традиційних і нових форм господарської діяльності з метою підняття добробуту народу на належний рівень;
• Соціальний: комплекс заходів, спрямованих на створення цілісної соціальної структури суспільства України, що складається з різних (але соціально захищених) прошарків населення;
• Військовий: комплекс агітаційних і виховних заходів, спрямованих на створення системи оборони держави з використанням широкого загалу формувань Організації як резерву професійних Збройних Сил та інших силових структур України.
3.2. Сприяє всім державним органам у забезпеченні національної безпеки України та її державних інтересів, підтримці громадського порядку, боротьбі зі злочинністю та правопорушниками.
3.3. Співпрацює зі Збройними Силами України, Комітетом з питань охорони державного кордону України, Міністерством з надзвичайних ситуацій України, іншими державними, правоохоронними органами, навчальними закладами, установами та організаціями військово-патріотичного характеру, що готують юнаків до військової служби та роботи у правоохоронних органах.
3.4. Досліджує історію України, сприяє відновленню історичної правди, популяризації героїчного минулого Чорноморського казацтва, проводить комплекс культурно-просвітницьких заходів. Створює казачі фолклорні колективи, ансамблі пісні і танцю, народні промисли.
3.5. Организує та супроводжує Хресні ходи, патріотичні марши, молитвені стояння.
3.6. Організує та проводить наукові фольклорно-етнографічні, археологічні експедиції, конференції, семінари, присвячені вивчені й розвитку Чорноморського казацтва. Сприяє науково-дослідницьким роботам із залученням сторонніх фахівців
3.7. Активно сприяє збереженню пам’яток історії та культури, увічненню казацької слави.
3.8. Організує казацькі селянські (фермерські) господарства й колективні сільхозгосподарства, підприємства, кооперативи, технопарки, садівницькі й городницькі товариства, промисли тощо.
3.9. Здійснює господарську й іншу комерційну діяльність, шляхом створення госпрозрахункових установ і організацій, заснування казацьких підприємств зі статутом юридичної особи.
3.10. Підтримує прямі міжнародні зв’язки, здійснює інші заходи, що не суперечать міжнародним договорам України, міжнародному праву та законодавству України.
3.11. Засновує засоби масової інформації.
3.12. Проводить разом з державними установами заходи природоохоронного характеру та впроваджує ефективні форми захисту довкілля.
3.13. Відновлює в установленому порядку функціонування об’єктів соціально-культурного й іншого призначення, пов’язаних з історією Чорноморського казацтва.
3.14. Відроджує та впроваджує в побут прогресивні казацькі традиції, обряди й звичаї, що не суперечать чинному законодавству, а також казацьку атрибутику та символіку.
3.15. Висовує пропозиції до органів влади й управління щодо підняття авторитету Війська Вірних Казаків Чорноморських імені Олександра Суворова.
3.16. В організації гармонійно поєднується єдиноначальність і казацька соборність.
3.17. Казаки Організації носять обов’язково однострій і отримують казацькі звання, відзнаки та нагороди згідно з Положенням Організації.
IV. Членство в Організації, обов’язки та права членів.
4.1. Членом організації може бути потомствений (родовий) казак, а також людина православного віросповідання, яка досягла 16-ти річного віку та визнає цей Статут, поділяє його мету, сприяє виконанню програмових засад та сплачує членські внески. Приймаються у члени рішенням Ради отаманів на підставі письмової заяви встановленого зразку.
4.2. Висвячення (поверстування) на казака відбувається Радою Організації, після цього прізвище казака вноситься до казацького реєстру.Дружина та діти казака після посвяти його та занесення до реєстру набувають казацького стану впродовж всього перебування казака в Організації.
4.3. Члени Організації зобов’язані:
• Бути активними провідниками національної ідеї, яка відповідає історичній істині, виконувати всі вимоги цього Статуту та дотримуватись казацьких звичаїв;
• Виконувати розпорядження, постанови, накази й рішення Атамана Організації;
• Молоді казаки допризовного віку зобов’язані виявляти ініціативу щодо вчасної постановки на облік у військовому комісаріаті та прагнути призову на військову службу;
• На військовій службі постійно працювати над професійним морально-психологічним та фізичним вдосконаленням, бути взірцем дисциплінованості.
4.4. Дійсні члени Організації мають право:
• Вирішального голосу на казацьких Радах;
• Обирати й бути обраним до керівних органів Організації всіх рівнів;
• Виносити на розгляд казацьких Рад питання про діяльність Організації;
• Отримувати казацькі військові звання згідно Положення про проходження казацької служби та займаних в Організації посад;
• Отримувати інформацію про діяльність Організації;
• Отримувати відповідь на свої пропозиції та заяви до товариств Організації всіх рівнів;
• Працювати у всіх структурах Організації;
• Одержувати духовно-моральну та (в разі потреби) матеріальну підтримку;
• Носити однострої Організації з обладунком та зброєю згідно чинного законодавства, правил дозвільної системи України й відповідних положень.
4.5. Членство в Організації припиняється:
• За власним бажанням;
• У разі порушення Статуту Організації, а також за цілеспрямовану діяльність, направлену на розпалювання ворожнечі та розкол єдності Організації;
• При порушенні казацького звичаю та втрати казацької гідності, за недотримання Статуту Організації і несплату внесків, питання про виключення може бути порушено Судом Казацької честі та затверджено Атаманом.
V. Структура та органи управління
5.1. Керівні органи Організації складаються з Ради Організації, Ради
Атаманів Організації, Канцелярії Організації.
5.2. Вищим органам Організації є Рада Організації, яка складається з
трьох представників місцевих осередків, вибраних на Великому колі (кругу) і скликається один раз на півроку. Порядок денний, норму представництва та проведення позачергової Ради Організації визначає Рада Атаманів Організації.
5.3. Рішення Ради Організації є чинними, якщо вони прийняті двома
третинами голосів при наявності простої більшості обраних представників.
5.4. Рада Організації:
• Визначає основні завдання та напрямки діяльності;
• Затверджує Статут - після обговорення на Великому колі (кругу), вносить до нього зміни та доповнення, визначає організаційну структуру Організації;
• Писаря Організації, Суддю Організації, Есаула Організації, Обозного Організації терміном на 3 роки.
• Обирає склад Контаржіїв (контрольно-ревізійну комісію);
• Дає Наказ обраній старшині на 1 рік;
• Затверджує склад Ради Атаманів Організації;
• Затверджує річний бюджет;
• Затверджує внутрішні Положення про Раду Атаманів, Суд Казацької честі, Курінну старшину, Кантаржіїв, інші внутрішні нормативні документи, якими визначається структура, функціональні права та обов’язки розпорядчих, контролюючих, виконавчих та судових органів Організації;
• Затверджує організаційну структуру;
• Приймає рішення про створення відділень на місцях, а також госпрозрахункових підприємств та організації;
• Приймає рішення про реорганізацію та ліквідацію Організації;
• Реалізує право власності в порядку, передбаченому законодавством України;
• Розглядає інші питання, що стосується діяльності Організації.
5.5. Атаман Організації:
• Обирається терміном на 3 роки, відкритим голосуванням, відповідно казацького звичаю;
• Представляє інтереси Організації у державних органах, громадських організаціях та в стосунках з іншими юридичними особами, діє оперативно, інформуючи про це на засіданнях Канцелярії Організації;
• Головує на засіданнях Ради Організації та Ради Атаманів;
• Визначає претендентів на посади в Канцелярію Організації, контролює її роботу;
• Підписує рішення Ради Організації чи Ради Атаманів, фінансові документи, ділові листи, тощо.
Обранові Атаману на Раді Організації вручається атаманська булава, як
символ влади.
• За поданням казацьких старшин присвоює старші казацькі військові звання особового складу Організації;
• За поданням казацьких старшин нагороджує орденами та відзнаками Організації, порушує клопотання перед керівниками органів місцевого самоврядування нагородження казаків державними відзнаками.
5.6. Атаман зобов’язаний:
• Звітувати на Раді Організації, або на Раді Атаманів не рідше як два рази на рік;
• Організувати та проводити засідання Раду Атаманів кожний квартал ;
• Організувати діяльність Організації, згідно з чинним законодавством України, цим Статутом та казацькими звичаями.
5.7. Атаман призначає на посаду заступника, котрого діяльність і завдання ним регламентується окремим положенням, у разі відсутності Атамана виконує його обов’язки в повному обсязі.
5.8. Писар Організації:
• Обирається Радою Організації на 2 роки, відкритим голосуванням за поданням Атамана;
• Координує та контролює діяльність місцевих осередків Організації;
• Координує та контролює діяльність правничої служби Організації.
5.9. Суд Казацької честі Організації:
• Обирається Радою Атаманів Організації на Великому колі (кругу) терміном на 3 роки, відкритим голосуванням за поданням атаманів округів (станиць);
• Очолює Суд Казацької честі (до складу якої входять судді казацьких сотень);
• Контролює додержання казацької етики;
• Розглядає конфліктні ситуації у місцевих осередках Організації;
5.10. Кантаржії Організації (контрольно-ревізійна комісія у складі казаків) перевіряють роботу Канцелярії Організації, здійснюють контроль за відродженням та витратою коштів, матеріальних цінностей, веденням відповідних документів.
Повноваження, права та обов’язки регламентуються окремим Положенням.
5.11. Суд Казацької честі є судовою структурою Організації, повноваження,
обов’язки визначаються Положенням про судочинство Організації.
5.12. Священик в Організації може діяти у відповідності до канонів Церкви та історичних звичаїв казацтва.
5.13. Рада Атаманів:
• Збирається не рідше як два рази на рік, по необхідності більше;
• Складається з обласного Атамана, станичних (окружних) атаманів, члени обласної старшини без посади з правом дорадчого голосу;
• Приймає рішення про узгодження проектів, змін та доповнень до Статуту;
• Розгляду та затвердження змін і доповнень до Положень та інших внутрішніх нормативних документів;
• Розгляду та затвердження порядку денного Ради Організації та Ради Атаманів;
• Розгляду скарг та подання Судді Організації, Голови Ради старшин організації;
• Вирішення інших питань діяльності Організації.
5.14. Рішення Ради Атаманів Організації є чинним, якщо воно прийняте двома третинами голосів при наявності простої більшості загальної кількості її членів.
5.15. Штаб (Правління Війська):
• Атаманом призначається Начальник штабу Організації;
• Штаб є виконавчим органом обласного казацького товариства;
• Керує казацьким товариством і виступає представником його законних інтересів;
• Координує роботу станичних (окружних) казацьких товариств, що входять до складу Організації;
• Приймає рішення з поточних питань;
• Виносить на розгляд Ради Атаманів проект річного бюджету, та програму заходів і діяльності Організації;
• Веде реєстр казацького товариства, облік казацьких громад Організації;
• Формує в межах виділених коштів штат працівників Організації;
• Розробляє страховий фонд і фонд заробітної платні.
Штаб підзвітний Раді Атаманів.
5.16. Рада Старійшин Організації вищим моральним авторитетом в казацкому товаристві. Її склад, права, обов’язки регламентуються Положенням що затверджується Атаманом.
5.17. Організація має право створювати казацько-громадську структуру – станицю (округ), діяльність яких розповсюджується по територіальному принципу.
VI. Кошти та майно Організації
6.1. Організація здійснює фінансову діяльність у порядку, визначеному законодавством України.
6.2. Кошти Організації складаються:
• З членських внесків;
• Майна та коштів, придбаних у наслідок господарської та іншої комерційної діяльності створених госпрозрахункових установ та організацій, заснованих підприємств у відповідності до ділового законодавства;
• Надходить від проведення культурно-масових, спортивних та інших заходів, лекцій, виставок, видавничої діяльності;
• Пожертвувань членів Організації, інших добровільних пожертвувань, заповітів, внесків приватних осіб, установ, підприємств, організацій;
• Інших надходжень, які не суперечать чинному законодавству.
6.3. Кошти організації використовуються для виконання статутних завдань для проведення заходів, передбачених планом Організації, задоволення організаційно-господарських потреб, утримання штатного персоналу, виділяються на відрядження, одяг, оргтехніку, рекламу, надається фінансова допомога малозабезпеченим людям, військовослужбовцям, студентам і учням, освітнім закладам, здійснюється благодійна діяльність
6.4. Майно Організації складається з будівель, споруд, основних засобів виробництва, підприємств, засобів транспорту та зв’язку, житлового фонду, культурних, історичних цінностей тощо.
6.5. Право розпоряджатися коштами та майном Організації належать Раді Організації.
6.6. За рішенням Ради Організації право здійснювати поточне керівництво майном. Організації може бути покладено на Канцелярію.
6.7. Організація у встановленому порядку подає фінансовим органам декларацію свої доходи та витрати.
VII. Припинення діяльності Організації
7.1. Припинення діяльності Організації відбувається шляхом його реорганізації або ліквідації.
7.2. Реорганізація Організації відбувається за рішенням Ради Атаманів, якщо за це проголосувало не менше як 2/3 делегатів.
7.3. Ліквідація Організації відбувається за рішенням Ради Атаманів, якщо за це проголосувало не менше як 2/3 делегатів, або за рішенням суду.
7.4. Ліквідація Організації здійснюється ліквідаційною кількістю, призначеною Радою Атаманів, а у випадках і порядку, передбаченому діючим законодавством, судом, який прийняв рішення про ліквідацію.
7.5. У разі припинення діяльності Організації, його майно та кошти не можуть перерозприділятися між його членами та направляються на виконання статутних завдань статутних завдань або на благодійні цілі, а у випадках, передбачених законодавчими актами, за рішенням суду спрямовуються у прибуток держави.
7.6. При реорганізації всі права переходять до правонаступників.
VIІI. Здійснення господарської та іншої комерційної діяльності
8.1. З метою виконання статутних завдань і цілей Організація може здійснювати необхідну господарську та іншу діяльність шляхом створення госпрозрахункових установ і організацій із статусом юридичної особи, заснування підприємств у порядку, встановленому законодавством.
8.2. Організація, створені нею установи та організації, ведуть оперативний та бухгалтерський облік, статутну звітність, реєструються в органах державної податкової інспекції, та вносять до бюджету платежі у порядку і розмірах, передбачених законодавством.
IX. Внесення змін та доповнень до Статуту
9.1. Зміни та доповнення до Статуту вносяться на підставі рішення Ради Атаманів Організації.
9.2. Про зміни та доповнення Канцелярія Організації повідомляє реєструючий орган.
Ключевые Cлова: Організації, України, діяльності, Отаманів, діяльність, казацьких, організації, Організація, порядку, казацької, товариства, заходів, рішення, обласного, казацького, також, законодавством.
|
|